Одним із пріоритетних напрямків нашої діяльності є вимушене переселення українців із більш постраждалих регіонів. Офіційні цифри кажуть про десятки тисяч осіб, лише в Одесі показник сягає майже 20 тисяч. Насправді ж їх у рази більше, а в перспективі кількість ВПО складе значну частку мешканців Одеської області.

Наше завдання допомогти їм з інформацією, реєстрацією, гуманітарним забезпеченням, роботою та житлом. В останньому напрямку гумштаб веде активну роботу як з владою, так і з партнерами з місії ООН. Обласна рада вже визначила близько 40 об’єктів, які після реконструкції можуть стати тимчасовою домівкою для ВПО. І це лише перші вагомі кроки.

Пілотний гуртожиток вже обрано – ним стане обласний Центр соціальної та психологічної допомоги. Ще у 2014-2015 роках його здебільшого заповнили ВПО з Луганщини та Донеччини. Сьогодні тут мешкає близько півсотні осіб. Після модернізації та ремонту кількість місць зросте у кілька разів. З фінансуванням допоможуть донори за участі міжнародних партнерів штабу з ООН.