Щоб зібрати кошти для дитячій лікарні одеські волонтери організували концерт в Німеччині.

Щоб зібрати кошти для дитячій лікарні одеські волонтери організували концерт в Німеччині. Розповідаємо їх історію.

Афіша концерту

30 травня у Регенсбурзі (Південно-Східна Німеччина, земля Баварія) відбувся благодійний концерт «Україна в серці». На сцену старовинної ратуші вийшов камерний склад Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії ім. М. Скорика. Метою цього заходу був збір коштів для Одеської обласної дитячої лікарні.

Від задуму до овацій публіки пройшов майже місяць. Волонтери Гуманітарного штабу Одеської області, Міськрада Одеси та Регенсбургу та концертна агенція з Києва - усі вони зробили так, аби європейці «почули» Україну.

Ось що розповів один із ініціаторів концерту - Василь Калашнік, волонтер Координаційного гуманітарного штабу Одеської області: «Цим класичним концертом ми привертаємо увагу та демонструємо що Україна – частина Європи, в нас багата культура, яку там цінують. Крім цього, зараз головне – це допомога для України. На жаль, її активність знижується. Ми вирішили організувати виступ, знайшли концертну агенцію, яка допомагала безкоштовно. Мерія Одеси звернулася до колег з Регенсбурга, ті – швидко відгукнулися й одразу почали продаж квитків, рекламну кампанію тощо. Все це – наші спільні зусилля заради однієї мети – допомоги Україні».

В організації концерту одеситам допомагала київська концертна агенція UKR Artists та ії керівник Олександр Пірієв.

Олександр Пірієв

Німецькі слухачі тепло зустріли наших музикантів та навіть запросили оркестр на біс, саме з українськими відомомими композиціями. Кожен відвідувач, який придбав квиток зробив реальний внесок у допомогу Одеській обласній дитячій лікарні.


Виступ камерного складу Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії


Представники Регенсбургу просили не турбуватись про зібрану суму, та запевнили: якщо грошей не вистачить вони знайдуть додаткові кошти на необхідне обладнання аби придбати усю техніку. Гуманитарному штабу залишиться лише передати її до медзакладу. Після закупівлі та передачі обладнання до лікарні ми обов'язково вас проінформуємо.

Від Гуманітарного координаційного штабу Одеської області співорганізатором концерту виступив Євген Ржепішевський. Завдяки йому домовились з мерією Регенсбурга, про зал, розміщення та харчування артистів.

На всі додаткові фінансові витрати, відгукнулися допомогти благодійники, наші одесити Олександр Малін та Єгор Гребенніков. За це їм велика подяка. Це було дуже суттєво!

У планах волонтерів нашого Штабу продовжувати культурно-гуманітарну діяльність. Ця історія невеликий приклад того, як можна допомагати маючи обмежені ресурси та велике бажання.Довідково: Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, один із найдавніших і найшанованіших українських професійних колективів. На концерті він був представлений жіночим складом (оскільки в Україні триває обмеження на виїзд чоловіків за кордон). Окрім Регенсбурга, музиканти виступили із цією програмою у муніципалітеті Гальфінґ (29 травня) та в одному з найвідоміших залів Баварії – «Геркулес Залі» у Мюнхені (28 травня). Кошти зібрані з цих концертів передані в головну дитячу лікарню Києва ОХМАТДИТ для постраждалих з Маріуполя, Ірпеня, Бучі та інших українських міст, сіл і селищ.


Регенсбург - місто-побратим Одесси з 1990 року. Громада міста активно допомагає одеситам: надсилає гуманітарну допомогу, організовує тимчасове перебування одеситів у Німеччині.

Щоб зібрати кошти для дитячій лікарні одеські волонтери організували концерт в Німеччині. Розповідаємо їх історію.